فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان شماره: 58 نمایشگاه گروهی فوکوس
مهلت ارسال: 1398/04/10 کشور: ترکیه، قونیه
این فراخوان تنها با یک مهلت ارسال و بدون تخفیف مهلت ارسال می باشد. نوع: نمایشگاه
زمان برگزاری: 1398/10/28 تا 1398/11/03 رویداد: بین المللی
تعداد مجاز: 

کاربران سطح A مجاز به ارسال حداقل 1 و حداکثر4 عکس می باشند.

کاربران سطح B مجاز به ارسال حداقل 1 و حداکثر3 عکس می باشند.

کاربران سطح H مجاز به ارسال حداقل 1 و حداکثر4 عکس می باشند.

* به ازای هر عکس درخواستی باید 5 فایل جهت انتخاب اولیه، ارسال شود.

هزينه ها: 

الف) هزینه ثبت نام ثابت اولیه برای تمام سطوح کاربری یکسان 50,000 تومان

ب) هزینه عکس ها برای تمام سطوح کاربری یکسان است:
- به ازای هر عکس درخواستی 25 دلار

* هزینه ارزی باید فقط به صورت اسکانس تحویل دفتر کلوپ شود.

توضيحات:

کلوپ عکس فوکوس پس از برگزاری چندین نمایشگاه موفق بین المللی در کشورهای اروپایی و آسیایی، این بار در اقدامی مشترک با یک گروه موفق در زمینه فروش آثار هنری در ترکیه اقدام به برگزاری نمایشگاه به همراه فروش آثار (اکسپو) کرده است.

اين نمایشگاه و فروش آثار(اکسپو) توسط کلوپ عکس فوکوس با همکاری گالری گلستانه مشهد و مرکز نمایشگاهی فیاپ در شهر قونیه ترکیه برگزار می‌شود. پس از برگزاری به تمامی شرکت کنندگان گواهی حضور معتبر بین المللی اهداء خواهد شد.

بدلیل محدودیت در تعداد عکس قابل نمایش، از بین اعضای فوکوس تعدادی انتخاب می‌شوند و برای آنها دعوتنامه ارسال می‌شود.موضوعات نمایشگاه:


1.   طبیعت
2.   چشم انداز
3.   مفهومی
4.    فاین آرت
5.    معماری

لطفاً عکس پرتره ارسال نکنید.شرایط و مشخصات اثر: عکس های ارسالی می‌بایست مطابق قوانین ایران بوده و شرایط نمایش در ایران را دارا باشند (از جمله از نظر حجاب). امکان نمایش عکس‌هایی با موضوع سیاسی وجود ندارد.

هرگونه دستکاری در عکس، اعم از دستکاری و پردازش کامپیوتری تا تکنیک های سنتی عکاسی مجاز می‌باشند.


انتخاب آثار: بدلیل حفظ سطح کیفی نمایشگاه، کلیه عکس‌های ارسالی داوری و انتخاب می‌شوند. انتخاب آثار توسط کارشناسان گالری صورت می‌گیرد، اسامی آنها متعاقباً اعلام می‌شود.
هر شرکت‌کننده برای انتخاب اولیه، می‌بایست به ازای هر تعداد عکسی که می‌خواهد در نمایشگاه داشته باشد 5 عکس ارسال کند. یعنی اگر شرکت کننده‌ای می‌خواهد حداکثر با 3 عکس در نمایشگاه حضور داشته باشد، می‌بایست 15 عکس برای انتخاب اولیه ارائه دهد. تصمیم‌گیری نهایی در مورد اینکه هر شرکت‌کننده با چند اثر در نمایشگاه حضور داشته باشد بر عهده برگزارکننده و هیئت داوران است. به عنوان مثال اگر شرکت‌کننده‌ای تمایل داشته باشد با 4 عکس در نمایشگاه حضور یابد و هزینه شرکت با 4 عکس را نیز پرداخت کند، ممکن است برای نمایشگاه نهایی تنها دو عکس از او انتخاب شود. بدیهی است مبلغ ارزی عکس‌هایی که به نمایشگاه راه نیابد عودت داده می‌شود.


فروش اثر: پس از کسر کسورات قانونی مانند مالیات، 70% مبلغ اثر به هنرمند و 20% به گالری و 10% به فوکوس تعلق می گیرد.
گواهی حضور: کلیه افرادی که آثارشان مورد پذیرش قرار گرفته است، گواهی شرکت در نمایشگاه گروهی از کلوپ عکس فوکوس و گالری  گلستانه دریافت می‌کنند.


کاتالوگ: کاتالوگ نمایشگاه بصورت CD تولید و فقط به تمامی راه یافتگان اهداء خواهد شد. و در سایت فوکوس برای عموم قابل دسترس خواهد بود. محل توزیع گواهینامه‌ها و کاتالوگ دفتر فوکوس در تهران است.


نقد اثر:

5 اثر منتخب اول نمایشگاه، توسط آقای محمدرضا چایفروش استاد دانشگاه هنر و داور جشنوارهای مختلف بین المللی مورد بررسی و نقد قرار گرفته و در کاتالوگ درج می‌شود.


زمان و مکان برگزاری: نمایشگاه از تاریخ 28 دی ماه 1398 به مدت 7 روز در گالری گستانه مشهد و در ژوئن 2020 در قونیه برپا خواهد شد.
هزینه ها:


1.    مبلغ پنجاه هزار تومان برای هر نفر هزینه ثبت‌نام اولیه که باید به صورت آنلاین در سایت فوکوس واریز شود.
2.    مبلغ 25 دلار به ازای هر اثر به عنوان هزینه شرکت در نمایشگاه بابت جمع آوری آثار، تبلیغات، چاپ عکس، تهیه قاب یا شاسی، اجاره گالری، چاپ پوستر، کارت دعوت و سایر هزینه ها


مبلغ 25 دلار ارزی مستقیم برای گالری حواله شده و این مبلغ ورودی گالری است و ارتباطی با کلوپ فوکوس ندارد.


بدلیل نوسانات نرخ ارز، هر شخص باید خود اقدام به تهیه ارز کرده و اسکناس دلار را تحویل دفتر کلوپ فوکوس نماید تا در پایان مهلت ثبت‌نام به صورت یکجا برای گالری ارسال شود. مهلت تحویل مبلغ ارزی بصورت اسکناس به دفتر کلوپ در نهایت 10 روز پس از ثبت نام اولیه و ارسال فایلها می‌باشد. (آخرین مهلت تحویل ارز دوشنبه، 10 تیرماه است.) بدیهی است پس از ده روز اگر ارز تحویل داده نشود ثبت‌نام فرد باطل خواهد شد.


تذکر: اولویت شرکت بر اساس زمان ثبت‌نام، تحویل ارز و در نهایت کیفیت آثار می‌باشد. به عبارت دیگر بر اساس زمان ثبت‌نام افراد و تحویل ارز مورد نیاز، هرگاه تعداد متقاضیان به حد نصاب رسید، برگزارکننده می‌تواند ثبت‌نام را متوقف کند. بنابراین پیشنهاد می‌گردد که ثبت‌نام را به روز آخر موکول نکنید.
عنوان عکس: عنوان عکس باید به انگلیسی باشد.


مشخصات فایل:
-    اندازه بزرگترین ضلع فایل اولیه باید 1400 پیکسل باشد. (یعنی عرض یا ارتفاع هیچ عکسی از 1400 پیکسل بیشتر نباشد.) عکس ها را کوچکتر نیز ارسال نکنید؛ زیرا در داوری کوچکتر دیده شده و امکان دارد مورد قبول واقع نشود.
-    Quality  عکس‌ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر عکس از یک مگابایت بیشتر نباشد. عکس‌ها باید با فرمت JPG ذخیره شوند. لطفاً اندازه و حجم عکس‌ها را پیش از ارسال کنترل کنید، در صورتیکه عکس‌ها شرایط ثبت نام را نداشته باشند، در هنگام ثبت‌نام آپلود نخواهند شد. می توانید راهنمای روش تغییر سایز عکس را مطالعه کنید.
-    برای چاپ عکس‌های منتخب در سایز نمایشگاهی، پس از پذیرش اثر با عکاس تماس گرفته خواهد شد، تا فایل آن را در اندازه بزرگترین سایز عکاسی شده با دوربین ارسال کند. تمام آثار در اندازه 70x50 چاپ خواهد شد.
کپی رایت: در صورتی که عکس مونتاژی از چند عکس باشد، تمام اجزای مورد استفاده در عکس باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد. در صورت پذیرش آثار توسط داوران برای حضور در نمایشگاه، ارائه فایل ویرایش نشده و خام عکس الزامی است. عدم ارائه فایل اصلی، منجر به حذف اثر از نمایشگاه خواهد شد.
تقویم نمایشگاه:
-    مهلت ثبت‌نام، ارسال فایل اولیه و تحویل ارز: دوشنبه، 10 تیرماه ۱۳۹۸ (1 جولای ۲۰۱۹)
-    اعلام نتایج داوری آثار: پنجشنبه، 2 مرداد ماه ۱۳۹۸ (24 جولای ۲۰۱۹)
-    مهلت ارسال فایل اصلی: 10 مرداد ماه 1398 (1 آگوست ۲۰۱۹)
مدیر اجرایی - ایران: احمد سامعی- نماینده فوکوس در امور نمایشگاه‌ها


لطفاً پیش از ثبت نام تصمیم نهایی خود را بگیرید، زیرا با توجه به هماهنگی‌های بین المللی، پس از ثبت نام در فراخوان، به هیچ وجه امکان انصراف وجود نخواهد داشت.


تصمیم‌گیری در مورد موارد پیش بینی نشده به عهده برگزارکننده است. شرکت در این فراخوان به منزله پذیرش کلیه شرایط آن است.

ثبت‌نام و ارسال فایل اولیه فقط در سایت فوکوس به آدرس www.FocusTeam.ir  صورت می‌پذیرد.


درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در ساعات

اداری فقط با مدیر اجرایی ایران تماس بگیرید.
تلفن تماس: 09128495677

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس