فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

مزایا عضویت در فیاپ

عضویت بصورت سالانه است. هزینه عضویت سالانه 1 میلیون و 150 هزار تومان است. مبنای محاسبه، یکسال از تاریخ پرداخت نخستین حق عضویت است.


برای سفارش کارت فیاپ تا  31 فروردین 1403 می توانید اقدام نمایید. تا 31 فروردین امکان پرداخت ریال به جای یورو وجود دارد. پس از این تاریخ با هماهنگی قبلی باید اسکناس یورو تحویل دفتر فوکوس شود. (پیش از مراجعه با تلفن 02188518457 دفتر فوکوس هماهنگ کنید.)


مزایای عضویت در فیاپ چیست؟
 1. با پرداخت حق عضویت، به مدت یک سال عضو فیاپ می شوید. (از تاریخ واریز حق عضویت)
 2. با عضویت در فیاپ، بصورت اتومات، جزو اعضای سطح B (اعضای اصلی) فوکوس (به عنوان نمایندگی فیاپ در ایران) نیز شده و برای آن سال کارت عضویت فوکوس را نیز دریافت می کنید.
  •    اگر عضو فیاپ باشید، می توایند کارت عضویت فیاپ را نیز دریافت کنید. دریافت کارت عضویت فیاپ اختیاری است. هزینه صدور کارت فیاپ (شصت یورو) را فقط یکبار پرداخت می کنید، و تنها کافی است تا هرسال حق عضویت سالانه خود را پرداخت کنید تا عضو فیاپ باقی بمانید.
 3. برای سفارش کارت فیاپ تا  31 فروردین 1403 می توانید اقدام نمایید.  با هماهنگی قبلی باید اسکناس یورو تحویل دفتر فوکوس شود. در حال حاضر بدلیل نوسانات قیمت یورو امکان پرداخت به ریال وجود ندارد. پیش از مراجعه به دفتر حتما تلفنی هماهنگ کنید، چون ممکن است بدلیل پیگیری کارهای اداری خارج از دفتر باشیم و دفتر موقتا تعطیل باشد.
  •    اگر مایل به دریافت کارت عضویت فیاپ نیستید، می توانید از همان کارت عضویت فوکوس استفاده کنید. در کارت عضویت فوکوس، به دو زبان فارسی و انگلیسی، به عضویت شما در فیاپ اشاره شده است.
 4. دریافت درجه هنری یا القاب فیاپ. تنها دارندگان کارت عضویت فیاپ می توانند برای دریافت القاب فیاپ اقدام کنند. برای دریافت القاب و کارت عضویت فیاپ می توان همزمان اقدام کرد. (برای اطلاع از القاب فیاپ به این لینک مراجعه کنید.
 5. بر اساس تفاهمنامه ده ساله امضا شده بین فوکوس و انتشارات آبان، تمامی اعضای فوکوس و فیاپ (اعضای سطح A و B که عضویت آنها دارای اعتبار است) می توانند با ارائه کارت عضویت فوکوس که دارای اعتبار است از تمامی کتاب های این انتشارات با 25% تخفیف خریداری نمیاند. انتشارات آبان بزرگترین انتشارات و پخش کتاب های هنری و عکاسی است که بیش از 150 عنوان کتاب مرتبط با عکاسی دارد. (اطلاعات تکمیلی بزودی در سایت فوکوس)

  آدرس انتشارات آبان : تهران، خیابان انقلاب. خیابان فخر رازی. کوی فاتحی داریان.پلاک 2

 6. ارسال اخبار موفقیت ها و نمایشگاه های اعضا برای رسانه های مختلف و خبرگزاری ها
 7. بهره مندی از تخفیف برای ورک شاپ ها و دوره های آموزشی فوکوس
 8. معرفی اعضا در سایت ایران فیاپ (فوکوس). در بخش اعضای فیاپ در سایت، اسم، عکس پرسنلی و بیوگرافی اعضای فیاپ درج می شود.
 9. دریافت خلاصه فراخوان های جشنواره های بین المللی از راه ایمیل
 10. قابلیت دریافت فایل اکسل نتایج کاربر در جشنواره های خارجی. این فایل شامل تمامی اطلاعات مربوط به جشنواره، کشور، شماره پاتروناژ، عنوان عکس های راه یافته، جوایز کسب شده و ... است. یعنی بصورت آنلاین می توانید رزومه موفقیت های بین المللی خود را از سایت دریافت کنید. (بزودی)
 11. امکان شرکت در نمایشگاه های گروهی فوکوس در خارج از ایران.
   این نمایشگاه ها بصورت فصلی و در کشورهای مختلف برگزار می شود. تمامی شرکت کنندگان گواهی شرکت از گالری مربوطه در خارج دریافت می کنند. برخی از نمایشگاه ها مخصوص تمامی اعضای فیاپ (اعضای سطح B) بوده و برخی با توجه به محدودیت فضا تنها مخصوص اعضای فعال (اعضای سطح A) است.
 12. امکان شرکت در نمایشگاه های گروهی فوکوس در داخل ایران
 13. دریافت لوح تقدیر برای جوایز کسب شده در جشنواره های خارجی.
  هریک از اعضای فیاپ که توسط کلوپ عکس فوکوس در جشنواره های خارجی شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شوند، لوح تقدیر از نماینده فیاپ دریافت خواهند کرد.
 14. دریافت اخبار عکاسی ایران و جهان از راه پیامک و ایمیل
 15. معرفی علاقمندان به عضویت در انجمن عکاسی آمریکا, PSA,  به این انجمن جهت عضویت
 16. پوشش اخبار موفقیت های اعضا در سایت فوکوس
 17. امکان شرکت در جشنواره های خارجی از طریق فوکوس


  برای عضویت در فیاپ چکار باید کرد؟

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران