فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

اعلام نتایج پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی ایران
ثبت: 1401/05/05

نتایج پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی ایران اعلام شد.
 
به گزارش روابط عمومی جشنواره، علی سامعی، عضو هیات داوران این دوره جشنواره و نماینده فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران اظهار کرد: نتایج دوره پنجم جشنواره مشخص شد و بر این اساس نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره در دو نوبت همزمان با افتتاحیه و اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران در روزهای گذشته برگزار شد.
 
وی ادامه داد: در بخش ورزش حرفه‌ای جایزه نخست را عکاسی از تایوان، جایزه دوم را عکاسی از اسپانیا و جایزه سوم را فرشاد عباسی از ایران کسب کردند و دو دیپلم افتخار نیز در این بخش به عکاسانی از ایتالیا و اندونزی تعلق گرفت.
 
سامعی تصریح کرد: در بخش مقدماتی جام جهانی قطر، عبدالواحد میرزازاده جایزه نخست و احمد معینی‌جم نشان افتخار جشنواره را کسب کردند.
 
این عکاس بین‌المللی کشورمان افزود: در بخش سایر فعالیت های ورزشی نیز عکاسانی از آمریکا و اسپانیا اول و دوم شدند و احمد بلباسی، عکاس ایرانی نیز جایزه سوم جشنواره را کسب کرد. همچنین نشان افتخار این بخش نیز به عکاسانی از اسپانیا و تایوان اهدا شد.
 
سامعی با بیان اینکه بزودی نمایشگاه آثار برگزیده در گالری هفتا در برج میلاد برگزار خواهد شد، گفت: کتاب جشنواره نیز رونمایی و چاپ شده و در دسترس هنرمندان و حاضران در جشنواره است.
 
وی با اشاره به ارسال بیش از ۳ هزار عکس از ۵۳ کشور به پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی ایران، تصریح کرد: احمد بلباسی، احمد معینی جم، امید شکری، امیرحسین کمالی، امیررضا استواری، پویا بیات، حسین یونسی، رضا دانیانیان، عبدالواحد میرزازاده، علی شفیعی کلی، فرشاد عباسی، مجید حجتی، مقداد مددی، مهدی آزادبخت، مهدی زارع، مهدی عقیقی، مهدی محبی پور و نعیم احمدی عکاسان ایرانی هستند که آثارشان در کنار آثار برخی عکاسان خارجی در نمایشگاه جشنواره رونمایی شده است و بزودی در دیگر گالری ها در ایران و برخی کشورها نمایشگاه آثار برگزیده این دوره جشنواره در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
 
بر اساس این گزارش، پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی ایران با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران در سه بخش اصلی برگزار شد و مجتبی آقایی، امین محمد جمالی و علی سامعی از ایران و پیتار سابل از کرواسی و عیسی ابراهیم از بحرین آثار این دوره را داوری کردند.

 

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران