فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جوایز مجموعه جشنواره بین‌المللی پاییز برای عکاسان ایرانی
ثبت: 1400/12/18

جوایز پنجمین دوره مجموعه جشنواره بین‌المللی عکس پاییز که با همکاری سه کشور مونته‌نگرو، آلمان و صربستان برگزار شد، به عکاسان ایرانی رسید.

به گزارش روابط عمومی فیاپ در ایران، در جشنواره PERASTO، (نام شهری در مونته نگرو)، عکس «نمازگزار» از علی سامعی تقدیرPSA، عکس «خورشید بیابان» از عباس حاجی حسین کلانتر و عکس «گریه زیر آب» از محمد استکی تقدیر GRADAC PGI و عکس «پرواز دختر در نماز» احمد خطیری تقدیر هیأت داوران را کسب کردند.

در جشنواره GPA، (انجمن عکاسی آلمان)، عکس «روباه محتاط» از میرعلی پرندک مدال نقرهVICTORY P.W. ، عکس «ازدحام ۳» از سید احسان مرتضوی مدال برنز GRADAC PGI، عکس «حرکت» از محمد استکی تقدیر PSA، عکس «پرواز دختر در نماز» از احمد خطیری تقدیر GRADAC PGI، عکس «مرد تنها» از عباس حاجی حسین کلانتر تقدیر VICTORY P. CACAKW را کسب کردند.

در جشنواره CACAK (نام شهری در صربستان) نیز عکس « گریه زیر آب» از محمد استکی FSS Praise و عکس «چشم انداز» از آرلن کشیشیان تقدیر هیأت داوران را کسب کردند.

در این مجموعه جشنواره که زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) شامل محمد استکی، عباس حاجی حسین کلانتر، احمد خطیری، امیدرضا پورنبی، میرعلی پرندک، آرلن کشیشیان، علی سامعی، سید احسان مرتضوی، مینا سمیعی پذیرفته شدند.

فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) که به عنوان تنها مؤسسه بین‌المللی در زمینه عکاسی از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است، در سال ۱۹۴۶ پایه‌گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین مؤسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است.

این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با مؤسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیش از ۹۰ مؤسسه ملی در ۵ قاره می‌رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که نماینده رسمی فیاپ در ایران «کلوپ عکس فوکوس» است.

 

*لینک خبر در خبرگزاری ایسنا

 

* لینک خبر در سایت عصرایران

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران