فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 979 انرژی های تجدیدپذیر و طبیعت- بدون هزینه ثبت نام
مهلت ارسال اول: 1402/11/15 کشور: Türkiye دوره: 2024
مهلت ارسال دوم: 1402/12/02 نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: 1402/12/22
لینک نتایج...(نتایج این جشنواره در سایت فوکوس درج شده است.)
موضوعات: جشنواره در 2 بخش برگزار می شود:

• آینده روشن با انرژی پایدار

• ایجاد امید در جهان، زندگی در هماهنگی با طبیعت

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 بخش 270,000 تومان

2 بخش 280,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: کاتالوگ جشنواره شش ماه بعد از داوری ارسال می شود. جوايز در یک نگاه: 
مدال های طلا، نقره و برنز فیاپ، TFST
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر A
کاربر B
کاربر C
کاربر +C
کاربر H
مشخصات فایل:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 4 عکس (در مجموع 8 عکس) ارسال نمايد.

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل حداقل ( 1 ) مگابایت و حداکثر ( 4 ) مگابایت باشد.

- در بخش دیجیتال، بزرگترین ضلع عکس حداکثر 3000 پیکسل باشد.

نکته مهم: عکس در عکس های عمودی ارتفاع نهایت می تواند 3000 پیکسل باشد. دلیل: ابعاد عکس ها بر اساس رزولوشن مانیتور داوری تعیین شده است. بنابراین طبیعی است که بزرگترین ضلع عکس در عکس های عمودی از بزرگترین ضلع عکس های افقی کوچکتر باشد.

راهنمای تغییر اندازه در فتوشاپ

توضيحات:
- اين جشنواره زير نظر انجمن های زیر برگزار می شود و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب آنها محاسبه مي شود:

• فدراسیون بین المللی هنر عکاسی، فیاپ، شماره مجوز: ( ??? )

- اعضای سطح B و بالاتر که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها در این جشنواره پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- هریک از اعضای سطح B و بالاتر که توسط کلوپ عکس فوکوس در جشنواره های خارجی شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شوند، تقدیرنامه از نماینده فیاپ دریافت خواهند کرد.
فایل ارسالی حتما دارای EXIF باشد.
فایل بزرگ تعدادی از عکس های منتخب درخواست خواهد شد.
رزولوشن عکس ها بین 72 تا 300 dpi باشد.
عنوان عکس کمتر از 31 کاراکتر باشد.

* برای شرکت کنندگانی که در مهلت 'ارسال اوّل' ثبت نام خود را تکمیل کنند یعنی هزینه ها را واریز کرده، عکس های خود را ارسال کرده و درخواست را تایید نهایی کنند، 'هزینه ارسال' با 20% تخفیف محاسبه می شود.

جوايز:
2 مدال طلا، نقره و برنز فیاپ
2 مدال طلا، نقره و برنز TFSF
12 تقدیر فیاپ
12 تقدیر TFSF
2 پلاک کلوپ
2 پلاک IFOD
2x FIAP Gold Medal
· 2x TFSF Gold Medal
· 2x FIAP Silver Medal
· 2x TFSF Silver Medal
· 2x FIAP Bronze Medal
· 2x TFSF Bronze Medal
· 2x FIAP Metion X 6
· 2x TFSF Mention x 6
· 2x İzmir Göztepe Rotary Club Association Special Awareness Award –plaquette
· 2x IFOD Special Award - plaquette
شرایط شرکت:
عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. سایت خطا ندارد و اگر امکان آپلود عکس به شما نمی دهد، مطمئن باشید ابعاد یا حجم فایل شما اشکال دارد. لطفاً راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید.

لینک راهنمای تغییر اندازه عکس در فتوشاپ


در تمام جشنواره ها عکس ها باید بدون حاشیه باشند. همچنین هر عکس را تنها در یک بخش هر جشنواره می توان شرکت داد. نسخه های سیاه سفید و رنگی و حتی کراپ های متفاوت از یک عکس همگی یک عکس حساب می شوند بنابراین فقط باید یک عنوان داشته باشند و آنها را نمی توان در دو بخش یک جشنواره شرکت داد. عکسی که در یک دوره هر جشنواره پذیرفته شده است را دیگر نمی توان در سال های بعد همان جشنواره ارسال کرد اما برای سایر جشنواره ها می توان ارسال کرد.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

دیگر تعاریف

منظور از آینده روشن با استفاده از انرژی پایدار (انرژی های تجدید پذیر):
از دهه 1870، بشریت با افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی با مشکل تغییرات آب و هوایی جهانی مواجه شد. این مشکل تقریباً همه کشورهای جهان را بدون توجه به سطح توسعه آنها به طور جدی تحت تأثیر قرار می دهد. با بحران نفت در دهه 1970، امنیت
تامین انرژی و گرمایش جهانی و آگاهی از محیط زیست که در دهه 1990 در دستور کار جهانی قرار گرفت، شروع به تدوین سیاست هایی برای استفاده موثرتر و انتشار منابع انرژی تجدیدپذیر کرد.
تولید انرژی «پاک، تجدیدپذیر و محلی» حاصل از باد، خورشید، زمین گرمایی، اقیانوسی (جندرو و موج)، زیست توده و منابع گیاهی برای جلوگیری از کمبودهای آینده و عدم ایجاد اختلال در حیوانات، انسان ها ضروری و حتی اجباری است. و هماهنگی محیطی فرآیند است.
مطالعات علمی نشان می دهد که تولید و استفاده از انرژی که باعث گرم شدن کره زمین و آلودگی محیط زیست می شود، در آینده رخ خواهد داد. قبلاً نشان می دهد که ما با شرایط زندگی ناسالم روبرو خواهیم شد و بازگشت به گذشته نادیده گرفته شده خود را غیرممکن می کند.
در موضوع ما "فردای روشن با انرژی پایدار"؛ ما به دنبال عکس هایی هستیم که بر اهمیت بهره مندی از منابع انرژی پاک که بدون به خطر انداختن وجود منابع طبیعی مصرف می شوند و برای محیط زیست مضر نیستند، تأکید می کند و با تشویق به زندگی دوستدار طبیعت، آگاهی را افزایش می دهد.


منظور از ایجاد امید در جهان; زندگی در هماهنگی با طبیعت:
برگزار کننده به دنبال عکس هایی است که نشان دهنده ی روابط دوستانه میان انسان و طبیعت است. حفظ سرمایه‌های طبیعی و سپردن دنیایی پاک و قابل زندگی به نسل‌های آینده، زندگی هماهنگ طبیعت و انسان در جامعه‌ای که با افزایش مشکلات زیست‌محیطی و فضاهای بی‌برنامه‌ریزی زندگی از طبیعت دور می‌شود، روز به روز دشوارتر می‌شود. به منظور برقراری مجدد تعادل طبیعی که در نتیجه اقدامات اشتباه در سیستم در شرف از بین رفتن است، ما به دنبال عکس هایی هستیم که زندگی دوستانه مردم و محیط زیست را تشویق کند.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران