فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 703 جایزه 450000 دلاری عکاسی
مهلت ارسال اول: 1397/06/23 کشور: امارات دوره: 8
مهلت ارسال دوم: 1397/07/30 نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: 1398/01/31
لینک نتایج...(نتایج این جشنواره در سایت فوکوس درج شده است.)
موضوعات: جشنواره در 4 بخش برگزار می شود:

• آزاد رنگی

• آزاد تک رنگ

• مجموعه

• موضوع امید (Hope)

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 تا 4 بخش 50,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: کاتالوگ جشنواره شش ماه بعد از داوری ارسال می شود. جوايز در یک نگاه: 
در مجموع 450000 دلار جایزه نقدی -جایزه بزرگ 120000 دلار برای یک نفر
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر A
کاربر B
کاربر C
کاربر +C
کاربر H
مشخصات فایل:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 1 عکس (مجموعاً 13 عکس) ارسال نمايد.

- عکاس مي تواند برای مجموعه دیجیتال حداکثر 10 عکس ارسال نمايد.

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل از ( 5 ) مگابایت بیشتر نباشد.

- در بخش دیجیتال، بزرگترین ضلع عکس حداقل 2000 پیکسل باشد.

• در عکس های افقی، ضلع افقی حداکثر 2000 پیکسل یا ضلع عمودی حداکثر 2000 پیکسل باشد.

• در عکس های عمودی، ارتفاع یا ضلع عمودی حداکثر 2000 پیکسل باشد.

• عکس های مربع، حداکثر 2000 در 2000 پیکسل باشد.

نکته مهم: عکس در عکس های عمودی ارتفاع نهایت می تواند 2000 پیکسل باشد. دلیل: ابعاد عکس ها بر اساس رزولوشن مانیتور داوری تعیین شده است. بنابراین طبیعی است که بزرگترین ضلع عکس در عکس های عمودی از بزرگترین ضلع عکس های افقی کوچکتر باشد.

راهنمای تغییر اندازه در فتوشاپ

توضيحات:
- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
1-به دلیل اینکه ارسال این جشنواره بسیار مشکل هست فاقد تخفیف در مهلت ارسال اول می باشد.
2-سن شرکت کنندگان نباید کمتر از 18 سال باشد. در غیر اینصورت عکس های ارسالی حذف خواهند شد.
3-رزولوشن عکس ها 300 dpi باشد.
4-فایل خام و بدون ویرایش هر عکس را در پوشه ای به نام آن بخش گذاشته و به ایمیل clubaks@gmail.com ارسال کنید. فرمت فایل خام عکس ها RAW باشد. (حتما باید فایل های خام ارسال شوند و این از قوانین جشنواره می باشد.)
5-ویرایش عکس تا حدی که اصالت و صحت عکس را تحت تاثیر قرا ندهد قابل قبول است و عکاس مجاز به ویراش پیشرفته که باعث توهم و غیر واقعی شدن عکس شود، نمی باشد.
6-عكس هايي كه قبلا برنده جايزه شده اند و يا براي مصارف حرفه اي استفاده شده اند را نمي توان شركت داد, در صورت تقلب, شركت كننده مي بايست خسارت مربوطه را پرداخت نمايد.
7-در هر بخش امکان آپلود یک عکس وجود دارد، به جز بخش پورتفولیو (مجموعه عکس)
8-در بخش مجموعه عکس تعداد عکس هایی که ارسال می شود باید حداقل 5 عکس و حداکثر 10 عکس باشد. یعنی فردی نمی تواند با کمتر از 5 عکس در بخش مجموعه عکس شرکت کند.
9-اگر در برخی از عکس ها تصویر شخصی در عکس وجود داشته باشد ممکن است از طرف برگزار کننده جشنواره فرمی مبنی بر رضایت فرد از ارسال عکس او به جشنواره ارسال شود در صورت ارسال این فرم عکاس موظف است حداکثر ظرف 7 روز امضاء صاحب تصویر را گرفته وفرم برای برگزار کننده ارسال شود.
10-درباره عکس ها باید شرح مختصری از جمله مکان یا روابط و... ارائه شود. فرم مربوط به شرح عکس ها را از لینک دانلود کرده،با حروف انگلیسی پر کرده و به همراه فایل خام عکس هایی که آپلود نمودید به آدرس ایمیل کلوپ (clubaks@gmail.com) ارسال نمایید لطفا توجه کنید که عنوان ایمیل، نام عکاس + فرم جشنواره PH703 باشد. حتما و حتما شرح عکس لازم بوده و باید به انگلیسی باشد. در صورت عدم آشنایی با انگلیسی می توانید از google translate استفاده نمایید.

* برای شرکت کنندگانی که در مهلت 'ارسال اوّل' ثبت نام خود را تکمیل کنند یعنی هزینه ها را واریز کرده، عکس های خود را ارسال کرده و درخواست را تایید نهایی کنند، 'هزینه ارسال' با 20% تخفیف محاسبه می شود.

جوايز:
-در بخش امید (Hope):
نفر اول:25000 دلار
نفر دوم: 20000 دلار
نفر سوم: 15000 دلار
نفر چهارم: 10000 دلار
نفر پنجم: 5000 دلار
-در بخش مجموعه عکس:
نفر اول: 20000دلار
نفر دوم:18000 دلار
نفر سوم: 16000 دلار
نفر چهارم: 14000 دلار
نفر پنجم: 12000 دلار
-در بخش سیاه وسفید:
نفر اول: 15000 دلار
نفر دوم:12000 دلار
نفر سوم: 10000 دلار
-در بخش رنگی:
نفر اول: 15000 دلار
نفر دوم:12000 دلار
نفر سوم: 10000 دلار
-- 20000 دلارجایزه ویژه قدردانی از عکاسی
-15000 دلار جایزه
-10000 دلار جایزه به سازمان یا شخص
شرایط شرکت:
عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید. عکس ها بدون حاشیه باشند.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ قطعی هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید, می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

دیگر تعاریف

تعریف بخش امید (Hope):
"امید" یک احساس غریزی انسانی است که به ما کمک می کند تا به سمت آینده و خوش بینی حرکت کنیم. همچنین امید به عنوان یک ارزش انسانی شناخته شده است که توسط تمدن ها و فرهنگ های مختلف به عنوان یک ایدئولوژی یا فکر شناخته شده و تشویق می شود. امید یک زبان جهانی است که در زندگی روزمره مردم منعکس شده است. بعضی از افراد توانایی گسترش امید را به گونه ای دارند که باعث می شود دیگران خوشحال شوند و باعث کاهش انرژی منفی در اطراف آنها می شود.
-تعریف مجموعه عکس:
عکاسان در این بخش باید داوران را نسبت به هنر و مهارت عکاسی خود که برگرفته از دانش آنها در موضوعی مشخص برای گفتن داستانی به انتخاب خودشان است متقاعد کنند. چالش این دسته در تصویری ویژه از چیدمان عکس‌ها قبل از گرفتن آنهاست، به نحوی که داستان را به بیننده منتقل کنند. و به عکاس این اجازه را می دهد که قلب و ذهن مخاطب را نسبت به موضوعی روشن سازد که از طریق تک عکس این منظور حاصل نمی شد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس