فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 637 مجموعه جشنواره های هلنیک
مهلت ارسال: 1396/07/06 کشور: یونان دوره: 1
این جشنواره تنها با یک مهلت ارسال و بدون تخفیف مهلت ارسال می باشد. نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: آذر 96
عنوان کامل:
1st Hellenic Photographic Society International Printed Photo Exhibition Circuit 2017
موضوعات: جشنواره در 2 بخش برگزار می شود:

• عکس های چاپ شده رنگی با موضوع آزاد

• عکس های چاپ شده تک رنگ با موضوع آزاد

هزينه ثبت نام: 

1 بخش 148,500 تومان

2 بخش 198,000 تومان

هزينه ارسال: 

بخش چاپی بزرگ:

1 بخش 70,000 تومان

2 بخش 75,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: 

• کاتالوگ جشنواره بصورت چاپ شده برای تمام شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

کاتالوگ جشنواره شش ماه بعد از داوری ارسال می شود.
جوايز در یک نگاه: 
160 جایزه مختلف
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر H
کاربر +C
کاربر C
کاربر B
کاربر A
اندازه عکس ها:

- در بخش چاپی، Quality فایلی را که در سایت کلوپ آپلود می کنید باید حجم هر فایل از ( 7 ) مگابایت بیشتر نباشد.

- در بخش چاپی، فایل آپلودی باید بزرگترین ضلع عکس حداقل 2500 پیکسل باشد.

- حداقل عرض عکس چاپ شده بزرگ می تواند 20 سانتیمتر و حداکثر طول می تواند 38 سانتیمتر باشد.

توضيحات:
- اين جشنواره زير نظر انجمن های زیر برگزار می شود و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب آنها محاسبه مي شود:

• فدراسیون بین المللی هنر عکاسی، فیاپ، شماره پاتروناژ: 
( 2017/498-502 )

• GPU و HPS

- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- هریک از اعضای فیاپ که توسط کلوپ عکس فوکوس در جشنواره های خارجی شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شوند، تقدیرنامه از نماینده فیاپ دریافت خواهند کرد.
- اين مجموعه جشنواره شامل 5 جشنواره مختلف است. يعني با يکبار پرداخت هزينه ثبت نام و ارسال آثار، عکس هاي شما در 5 جشنواره شرکت داده مي شود. (  5  بار داوري مي شود).
1. با توجه به زمان کوتاه این جشنواره، می توانید عکس های خود را توسط ایمیل برای لابراتوار چاپ آریا یا هر لابراتوار (تلفن: 02188302481) دیگر ارسال کرده و از لابراتوار بخواهید پس از چاپ عکس ها را در زمان تعیین شده به آدرس کلوپ پیک کنید. در اینصورت حتما تلفنی به دفتر کلوپ اطلاع دهید و همچنین فورم ثبت نام و برچسب پشت عکس ها را به clubaks@gmail.com ایمیل کنید. عنوان ایمیل فرمPH637 باشد.
2. اندازه عکس حداقل 20 در 30 سانتیمتر و حداکثر 25 در 38 سانتیمتر باشد.
3. فرم ثبت نام و برچسب پشت عکس ها را از لینک دانلود کرده، با حروف انگلیسی پر کرده و همراه عکس ها ارسال کنید.
4. فرم ثبت نام و برچسب پشت عکس با حروف انگلیسی کامل و دقيق نوشته شود. فايل Lable را بر روي کاغذ پشت چسبدار پرينت بگيريد.
5. عنوان عکس به انگلیسی باشد و دقيقاً همان نام را در "برچسب پشت عکس" بنویسید.
6. عنوان عکس: عنوان فایل باید عنوان عکس به انگلیسی باشد. هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد (حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم, نباید عنوان را تغییر دهید.) عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان"،"شماره فایل دیجیتال" (مثلا DSC05121) و یا عنوانی که فقط شماره باشد (مثلا 123245) ارایه کرد, زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
7. برای متقاضیان القاب فیاپ 10% از پذیرش ها می بایست چاپی باشد.
8. دراین جشنواره عکس ها عودت داده نمی شوند و پس از پایان جشنواره نابود خواهند شد.
جوايز:
160 جایزه مختلف شامل مدال و روبان یاپ، HPS و GPU
جایزه بهترین شرکت کننده زن
جایزه بهترین شرکت کننده هر کشور (در شرایط خاص)
شرایط شرکت:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 4 عکس (مجموعاً 8 عکس) ارسال نمايد.

عکس هایی که در سایر جشنواره های بین المللی یونان قبلا پذیرفته شده اند برای این جشنواره مجاز نیستند، همچنین عکس هایی مشابه آنها.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز در روزهای اخیر, مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ دقیق هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید، می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

آدرس ارسال عکس های چاپ شده

عکس ها را با یکی از این دو راه به دفتر کلوپ ارسال کنید. آدرس: تهران،خ شریعتی، پایین تر از سیدخندان، ک موزه، پلاک 35، واحد 2، خانه هنر خیام (فوکوس)
1. ارسال با پست پیشتاز
2. تحویل حضوری یا با پیک
تلفن: 88518457، ساعت تماس 8 تا 16 روزهای شنبه تا چهارشنبه
استثنا برای این جشنواره امکان تحویل در روز پنج شنبه 6 مهر 1396 از ساعت 8 تا 12 وجود دارد.
برای اطمینان از باز بودن دفتر حتما قبلا با تلفن هماهنگ کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعريف عکس

عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت، فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست، در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

تعريف فیاپ برای عکس تک رنگ

یک عکس سیاه و سفید که شامل خاکستری کاملا تیره (سیاه) تا خاکستری کاملا روشن (سفید) و دامنه ای از تن های مختلف خاکستری است یک عکس تک رنگ محسوب می شود. یک عکس سیاه و سفید که بجای تن های خاکستری دارای تن های یک رنگ دیگر باشد نیز عکس تک رنگ محسوب می شود و می توان آنرا در بخش سیاه و سفید شرکت داد، چنین عکسی را می توان در کاتالوگ نمایشگاهی با پاتروناژ فیاپ بصورت سیاه و سفید چاپ کرد. به بیان دیگر، یک عکس سیاه و سفید که بخشی از آن دارای تن یک رنگ دیگر باشد و یا با افزودن یک رنگ به عکس رنگی (چند رنگ) تبدیل می شود و باید در بخش رنگی شرکت داده شود. چنین عکسی در کاتالوگ نمایشگاهی با پاتروناژ فیاپ باید بصورت رنگی چاپ شود.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس