فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 816 نمایشگاه گروهی عکاسی هنری چین
مهلت ارسال: 1400/02/06 کشور: چین دوره: 18
این جشنواره تنها با یک مهلت ارسال و بدون تخفیف مهلت ارسال می باشد. نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: 1400/05/11
لینک نتایج...(نتایج این جشنواره در سایت فوکوس درج شده است.)
موضوعات: جشنواره در 3 بخش برگزار می شود:

• من و تو

• مستند

• هنر

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

1 تا 3 بخش 130,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: اطلاعاتی در مورد کاتالوگ جشنواره در فراخوان موجود نیست. جوايز در یک نگاه: 
-
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر A
کاربر B
کاربر C
کاربر +C
کاربر H
مشخصات فایل:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکس ها باید با فرمت jpg ، به صورت sRGB ذخیره شوند.

- در بخش دیجیتال، Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر فایل از ( 1 ) مگابایت بیشتر نباشد.

- در بخش دیجیتال، بزرگترین ضلع عکس حداکثر 1024 پیکسل باشد.

• در عکس های افقی، ضلع افقی حداکثر 1024 پیکسل یا ضلع عمودی حداکثر 1024 پیکسل باشد.

• در عکس های عمودی، ارتفاع یا ضلع عمودی حداکثر 1024 پیکسل باشد.

• عکس های مربع، حداکثر 1024 در 1024 پیکسل باشد.

نکته مهم: عکس در عکس های عمودی ارتفاع نهایت می تواند 1024 پیکسل باشد. دلیل: ابعاد عکس ها بر اساس رزولوشن مانیتور داوری تعیین شده است. بنابراین طبیعی است که بزرگترین ضلع عکس در عکس های عمودی از بزرگترین ضلع عکس های افقی کوچکتر باشد.

راهنمای تغییر اندازه در فتوشاپ

توضيحات:
- اعضای سطح B و بالاتر که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها در این جشنواره پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- هریک از اعضای سطح B و بالاتر که توسط کلوپ عکس فوکوس در جشنواره های خارجی شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شوند، تقدیرنامه از نماینده فیاپ دریافت خواهند کرد.
این نمایشگاه توسط انجمن عکاسان چین، معتبرترین انجمن عکاسی در چین برگزار می شود، در هر بخش 100 عکس انتخاب خواهد شد و در مجموع 300 عکس برای سه بخش توسط برگزارکننده چاپ و به نمایش گذاشته خواهد دش. آثار منتخب گواهی پذیرش دربافت خواهند کرد.
در بخش مستند ، فایل خام RAW عکس های منتخب درخواست خواهد شد، عدم ارسال فایل RAW موجب حذف عکس های راه یافته خواهد شد. فایل خام RAW عکس های منتخب آثار منتخب در بخش مستند باید در زمان تعیین شده به کمیته برگزاری ارسال شود. تصاویر خام باید توسط خود شرکت کننده با تجهیزات عکسبرداری و بدون ویرایش توسط هر نرم افزاری تهیه شود. آنها باید حاوی داده های خام کامل در مورد مدل تجهیزات ، زمان عکاسی و تمام پارامترهای مربوطه باشند.
محتوای تصاویر خام ارسالی در بخش مستند نباید تغییر داده شود تا عناصر کم و بیش اصلالت داشته باشند. مقیاس تن و رنگ ( tone scale and hue) را می توان در حد معقول در مرحله ویرایش تنظیم کرد ، اما این تنظیم نباید بر صحت عینی موضوع عکاسی تأثیر بگذارد. عکسهای رنگی را می توان به طور کامل (نه به طور جزئی) به سیاه و سفید (یا تک رنگ) ویرایش کرد.
جوايز:
-
-
شرایط شرکت:
عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. سایت خطا ندارد و اگر امکان آپلود عکس به شما نمی دهد، مطمئن باشید ابعاد یا حجم فایل شما اشکال دارد. لطفاً راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید.

لینک راهنمای تغییر اندازه عکس در فتوشاپ


در تمام جشنواره ها عکس ها باید بدون حاشیه باشند. همچنین هر عکس را تنها در یک بخش هر جشنواره می توان شرکت داد. نسخه های سیاه سفید و رنگی و حتی کراپ های متفاوت از یک عکس همگی یک عکس حساب می شوند بنابراین فقط باید یک عنوان داشته باشند و آنها را نمی توان در دو بخش یک جشنواره شرکت داد. عکسی که در یک دوره هر جشنواره پذیرفته شده است را دیگر نمی توان در سال های بعد همان جشنواره ارسال کرد اما برای سایر جشنواره ها می توان ارسال کرد.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ قطعی هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ دلار و یورو ارزان شود مبلغ اضافی به حساب کاربری شما برگشت داده می شود و می توانید برای جشنواره های بعدی استفاده کنید. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود از رسوب حساب کاربریتان کسر می شود و اگر کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید، می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

دیگر تعاریف

1. تعریف بخش "شما و من":
همه ما ساکنان دهکده جهانی هستیم که آینده مشترکی داریم. تصاویر ، زبان مشترک بشر ، می تواند اختلافات بین مردم و فرهنگ ها را از بین ببرد. عکس های این بخش باید نشان دهنده احساسات مشترک بشریت باشد.

(آثار ارسالی برای این گروه باید با موضوع "شما و من" مطابقت داشته باشند. هیچ محدودیتی در تکنیک ها وجود ندارد.)

2. تعریف بخش مستند :
در بخش مستند آثاری را می توان شرکت داد که زندگی اجتماعی ، محیط زیست و عادتهای مردمی را به طور عینی نشان دهند. عکس های این گروه شامل عکاسی خبری ، عکاسی برای گزارش های ویژه یا رپرتاژ ، عکاسی مستند اجتماعی ، عکس مستند از طبیعت و غیره است. در بخش مستند ، فایل خام RAW عکس های منتخب درخواست خواهد شد، عدم ارسال فایل RAW موجب حذف عکس های راه یافته خواهد شد. فایل خام RAW عکس های منتخب آثار منتخب در بخش مستند باید در زمان تعیین شده به کمیته برگزاری ارسال شود. تصاویر خام باید توسط خود شرکت کننده با تجهیزات عکسبرداری و بدون ویرایش توسط هر نرم افزاری تهیه شود. آنها باید حاوی داده های خام کامل در مورد مدل تجهیزات ، زمان عکاسی و تمام پارامترهای مربوطه باشند.
محتوای تصاویر خام ارسالی در بخش مستند نباید تغییر داده شود تا عناصر کم و بیش اصلالت داشته باشند. مقیاس تن و رنگ ( tone scale and hue) را می توان در حد معقول در مرحله ویرایش تنظیم کرد ، اما این تنظیم نباید بر صحت عینی موضوع عکاسی تأثیر بگذارد. عکسهای رنگی را می توان به طور کامل (نه به طور جزئی) به سیاه و سفید (یا تک رنگ) ویرایش کرد.
3. تعریف بخش هنر:
آثار که زیبایی شناسی و احساسات را بیان می کنند. موضوع می تواند شامل چشم اندازهای فرهنگی ، آداب و رسوم سنتی ، چهره ها ، طبیعت بی جان ، حیوانات ، گیاهان و مناظر باشد. این بخش همچنین شامل عکاسی خلاق ، مفهومی و تجربی است. هیچ محدودیتی در تکنیک ها وجود ندارد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران