فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

جزئیات فراخوان جشنواره شماره: 699 آساهی شیمبون
مهلت ارسال: 1397/06/30 کشور: ژاپن دوره: 79
این جشنواره تنها با یک مهلت ارسال و بدون تخفیف مهلت ارسال می باشد. نوع: جشنواره عكس خارجي(گروه PH) زمان اعلام نتایج: 1398/01/02
لینک نتایج...(نتایج این جشنواره در سایت فوکوس درج شده است.)
موضوعات: جشنواره در 1 بخش برگزار می شود:

• عکس های چاپ شده با موضوع آزاد

هزينه ثبت نام: 

ثبت نام رایگان می باشد.

هزينه ارسال: 

بخش چاپی کوچک:

1 بخش 70,000 تومان


بخش چاپی بزرگ:

1 بخش 90,000 تومان

کاتالوگ جشنواره: کاتالوگ چاپ شده رنگی جشنواره فقط برای راه یافتگان به جشنواره ارسال می شود. (جوایز و کاتالوگ ها تابستان 97 ارسال خواهند شد.) جوايز در یک نگاه: 
کاتالوگ و 130 جایزه مختلف
کاربران مجاز به ثبت نام: 
کاربر A
کاربر B
کاربر C
کاربر +C
کاربر H
اندازه عکس ها:

- در بخش چاپی، Quality فایلی را که در سایت کلوپ آپلود می کنید باید حجم هر فایل از ( 500 ) کیلوبایت بیشتر نباشد.

- در بخش چاپی، فایل آپلودی باید بزرگترین ضلع عکس حداکثر 600 پیکسل باشد.

- حداقل عرض عکس چاپ شده کوچک می تواند 20 سانتیمتر و حداکثر طول می تواند 30 سانتیمتر باشد.

- حداکثر طول عکس چاپ شده بزرگ می تواند 40 سانتیمتر باشد.

توضيحات:
- اين جشنواره زير نظر انجمن های زیر برگزار می شود و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب آنها محاسبه مي شود:

• انجمن عکاسی ژاپن و موسسه انتشاراتی آساهی شیمبون

- عکاسانی که عکسهای آنها توسط کلوپ عکس فوکوس به جشنواره ارسال شده و عکس آنها پذیرفته شود، گواهی پذیرش از نماینده فیاپ در ایران برای این جشنواره دریافت می کنند.
- در زمان پست عکس ها حتما توجه داشته باشید به منظور صدمه ندیدن چاپ ها، آنها را بین دو مقوای ضخیم قرار داده وسپس بسته بندی نمایید.
- در دوره 2017 این جشنواره عکس WHERE از آقای وحید بابائی، عکس SAMA2 از آقای علی سامعی، عکس MOURNING FOR FATHER از آقای امیرحسین کمالی و عکس HIDDEN WAY از آقای مهدی ناظری مدال طلای این جشنوارهرا دریافت کردند. در دوره 2015 از کلوپ عکس فوکوس عکس های نگار آقا علی طاری، داود عامریAFIAP، علی سامعیEFIAP, ESFIAP و حمید رضا بازرگانی موفق به دریافت جایزه شدند. در دوره 2014، عکس های پانزده عکاس ایرانی به جشنواره راه یافت و از اعضای کلوپ عکس فوکوس محمد رضا معصومی، سید علی میرعمادی و محمد کوروند موفق به کسب مدال ویژه‌ی شایسته‌ی تقدیر آساهی شیمبون و کاتالوگ جشنواره شدند که این تعداد پذیرش بیشترین میزان در خاورمیانه بوده است. در جشنواره سال 2011 داوود عامری، امیرحسین حدادیان و فرید ثانی AFIAP، و در جشنواره سال 2012 هم آوا نصیری, سید صادق حسینی و مهران همراهی از اعضای کلوپ عکس فوکوس موفق به حضور در بخش نمایشگاهی این جشنواره شدند و مدال ویژه‌ی شایسته‌ی تقدیر آساهی شیمبون و کاتالوگ جشنواره را دریافت کردند.
1- عکس ها بصورت چاپ شده در اندازه حداقل 25*30 (20*30 نیز قابل قبول است) و حداکثر 30*40 (30*45 قابل قبول نیست) سانتیمتر باشد. عکس ها را کوچکتر ارسال نکنید. طول هیچ عکسی از 40 سانتیمتر بیشتر نباشد.نیازی به ارسال سی دی عکس ها نیست و فقط عکس چاپ شده را ارسال کنید. در صورتی که عکس ها از نظر اندازه طبق تعریف نباشند در داوری حذف می شوند.
2- برچسب پشت عکس با حروف بزرگ انگلیسی کامل و دقيق نوشته شود. مي توانيد فايل Lable را بر روي کاغذ پشت چسبدار پرينت بگيريد.
3- عنوان عکس به انگلیسی باشد و دقيقاً همان نام را در "برچسب پشت عکس" بنویسید. در صورتی که عکس ارسالی در جشنواره دیگری برنده شده است در پشت عکس نام جشنواره,نوع جایزه و سال برنده شدن را با حروف بزرگ انگلیسی بنویسید.
4- عکس ها بدون حاشيه باشند.
5- فرم فراخوان با عنوان عکسها به دقت و با حروف بزرگ انگلیسی پر شود. فرم ثبت نام و برچسب پشت عکس ها را از لینک دانلود کرده، با حروف بزرگ انگلیسی پر کرده و همراه عکس ها ارسال کنید.
6-افزایش هزینه ارسال نسبت به جشنواره های قبلی بدلیل گران شدن هزینه پست و وزن بالای عکس های چاپی می باشد.
عنوان عکس:
در این جشنواره عنوان ها در داوری خوانده می شوند. عنوان فایل باید عنوان عکس به انگلیسی باشد. هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد (حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم, نباید عنوان را تغییر دهید.) عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان"،"شماره فایل دیجیتال" (مثلا DSC05121) و یا عنوانی که فقط شماره باشد (مثلا 123245) ارایه کرد, زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
جوايز:
- 6 مدال (3عدد برای شرکت کنندگان خارجی و3 عدد برای شرکت کنندگان داخلی)
-124 روبان افتخار (77عدد برای شرکت کنندگان خارجی و47 عدد برای شرکت کنندگان داخلی)
-عکس های برنده در شهرهای توکیو، ناگایا و FUKUOKA به نمایش گذاشته می شوند.
شرایط شرکت:

- هر عکس را تنها می توان در یک بخش شرکت داد.

- عکاس مي تواند در هر بخش حداکثر 10 عکس (مجموعاً 10 عکس) ارسال نمايد.

عکس ها را کوچکتر از اندازه اعلام شده ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. در صورتی که حجم یا ابعاد عکس بزرگتر از اندازه تعریف شده باشد سایت امکان آپلود را به شما نخواهد داد. راهنمای تغییر اندازه عکس را بخوانید. عکس ها بدون حاشیه باشند.
با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، مجبوریم هزینه ثبت نام را بصورت علی الحساب در سایت درج کنیم. مبلغ قطعی هزینه ثبت نام در روز حواله ارز برای جشنواره مشخص می شود.(چند روز پس از آخرین مهلت ارسال عکس ها که در سایت درج شده) در صورتی که نرخ یورو و دلار ارزان شود مبلغ اضافی در حساب کاربری شما برای جشنواره های بعدی باقی خواهد ماند. در صورتی که نرخ یورو و دلار گران شود و کسر موجودی در حساب کاربریتان داشته باشید, می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام کنید.

انتخاب عنوان عکس

هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد. حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم، نباید عنوان را تغییر دهید.
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" یا "شماره فایل دیجیتال" مثلاً DSC05121، و یا عنوانی که فقط شماره باشد مثلا، 123245، ارایه کرد، زیرا اینگونه عناوین، بدون عنوان محسوب شده و عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP و PSA محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد و کمتر از 30 حرف انگلیسی باشد و از حروف الفبای انگلیسی (a-z) استفاده شود. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
تعاریف:

تعريف عکس

عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد ( به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد). بجز در بخش های طبیعت، فوتوژورنالیسم و عکس های سفر که دستکاری عکس در آنها مجاز نیست، در سایر بخش ها عکس را می توان با استفاده از تکنیک های سنتی، الکترونیکی و یا تکنیک های گرافیکی کامپیوتری دستکاری کرد، اما تمام اجزا مورد استفاده باید توسط خود عکاس، عکاسی شده باشد و محتوای عکس غالب باشد. خروجی نهایی باید بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و یا فایل دیجیتال عکس باشد.

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران

آژانس عکس

تامین محتوای انتشارات

خرید عکس